Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
 
 
ŞİRKET PROFİLİ
2009 ylında kurulan Rina Yapım sinema filmi, tv dizileri, tv programları, müzik klipleri, ve tanıtım filmleri alanlarında hizmet vermektedir. Rina Yapım seçkin hedef kitleye en etkin ve efektif ulaşım araçlarından biri olmayı amaçlamaktadır.

VİZYON
Sektörün ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve beklentilerini ‘doğru analiz’ ve ‘doğru zaman’ ilkelerine dayanarak tespit ederek, sektörün gelişimine yönelik zeminler hazırlamak ve bu esasta profesyonellik ve kaliteden ödün vermeksizin 7/24 hizmet etmek. Film kalitesini yükseltici ve sektöre yön verici araştırmaların, çalışmaların ve uygulamaların sürekliliğini sağlayarak sektörün gelişiminine katkı sağlamak. Kendimizle yarışarak gelişmek, dolayısıyla geliştirmek.

MİSYON
Rina Yapım’ın yaşam biçimi olan, profesyonellik, yüksek kalite ve müşterileri ile ortak sinerji ilkelerini, geliştirerek sürekliliğini sağlamak. Yaratıcı ekibimiz ile, müşterilerimize çözüm üreterek ve yön göstererek projeleri uygulamaya almak. Teknik donanımımızın gelişen yeni teknolojiyle uyumlu olarak sürekli gelişmesini sağlamak. Post prodüksiyon sektöründe bütçelemeyi ve müşteri ile iletişimi etik ilkelerden ödün vermeden, kurumumuzun saygınlığını ve güvenilirliğini koruyarak uygulamak. Sektörde öncü olmak, ilkleri gerçekleştirmek.
  'RİNA' BİR ADADA YAŞAYANÜÇ GENCİN ÖYKÜSÜNÜ ANLATIYOR!
Yönetmenliğini 'Teyzanne' ve 'Doktorlar' dizilerini de yöneten Şenol Sönmez'in, yapımcılığını ise Bülent Korkmaz ile Cem Timürlenk'in üstlendiği 'Rina' filmi bir ada üzerinden aslında insanı anlatırken içinde bulunduğumuz sistemin bize unutturduğu duyguları açığa çıkartıyor...

Sinemanın dünü, bugünü
ve Paşhan Yılmazel gibi genç meslektaşlarıyla kamera karşısına geçiyor.
60'lardan bu yana Türk Sineması'nın içinde yer alan oyuncu ve yönetmen Memduh Ün, kendi filmlerini anlattığı kitabı, henüz raflardayken programın konuğu oluyor. Ünlü yönetmen Yeşilçam'ı, sinemamızın dünü ve bugününü kendi perspektifinden değerlendiriyor...